pondělí 9. září 2019

Whamisa - Hydratační pleťová mlha s Olivovými listy

Z léta rovnou do zimy.
Od ventilátoru (puštěného na plné obrátky) rovnou "za kamna".
"Au, to ti nedaruji!" křičí na mě pleť beze slov, zatímco si líčko ohřívám v těsné blízkosti topení.
Beze slov... a přitom zatraceně srozumitelně.
Tralala-la-laaa. Líčko jako jablíčko.
"Houby jablíčko, ale pěkně scvrklá křížala!" vrací se mi ozvěnou.
Znáte Erbenovu pohádku "O jabloňové panně"? Ne, nemusíte se bát! S Whamisa Olive Leaf Mist Vás nikdo nebude považovat za starou babici. Jen příště, až bude Vaše pleť v podobně prekérní situaci, nevolejte: "Vodu, vodu!", ale raději: "Whamisa, Whamisa!" Protože není hydratace jako hydratace ;-).
A tak sahám po lahvičce první pomoci... z Pure District e-shopu.


Hydratační pleťová mlha s olivovými listy - (80 ml, 1025 Kč)

Co tvrdí etiketa?
Vyrobena z čistě přírodních surovin, z nichž 95,14% pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství.
Tato hydratační mlha neobsahuje vodu*, její základ tvoří aloe vera, kterou doplňují výhradně rostlinné výtažky, jejichž účinky jsou navíc zesíleny během procesu fermentace**.
Whamisa Organic Flowers Olive Leaf Mist obnovuje rovnováhu pokožky, zvlhčuje, tonizuje a účinně ji chrání před volnými radikály, které jsou hlavní příčinou stárnutí kůže.  Rychlou hydrataci pokožky zajišťuje tzv. fyto-bariéra (plně funkční kožní bariéra chrání před průnikem škodlivin, zabraňuje rychlejšímu odpařování vody -> pleť není suchá, šupinatá, drsná). Osoby se suchou pletí trpí na velké ztráty vody především díky mikroskopickým trhlinkám v této "obranné zdi" (neplést si dehydratovanou pleť a suchou:-)).
Vhodná pro všechny typy pleti, které zrovna prahnou po hydrataci. Zvláště prospěšná je pak pro pleť suchou a normální.


* Voda v kosmetických produktech pleť vysušuje a vytváří prostředí pro množení mikroorganismů. Proto musí být chemicky konzervovány. Produkty bez přidané vody jsou koncentrovanější -> účinnější.

 **Korejská značka WHAMISA se pyšní jako jediná na českém trhu patentovanou fermentací. V produktech WHAMISA je nahrazena chemická konzervace procesem fermentace (+ přírodní konzervační činidla) -> prodloužená doba trvanlivost na osm měsíců (bez fermentace životnost max. šest týdnů).
Přirozený fermentační proces se používá k získání koncentrovanější (živinově hustější) verze původní vybrané přírodní složky. Během fermentačního procesu se složky zpracovávají po dobu několika týdnů v kontrolovaném prostředí bez kyslíku. Tento proces minimalizuje ničení živin, odstraňuje škodlivé bakterie a rozděluje živiny na malé částice, což taky umožní vznik žádoucích vedlejších produktů (aminokyseliny, peptidy). To znamená, že základní živiny, minerály a aktivní látky mohou být snáze vstřebány hluboko do pokožky a použity tak k rychlé hydrataci, výživě a nápravě poškozené pleti - okamžitě viditelný efekt po aplikaci daného výrobku. Výsledný výrobek se taky stává snesitelnější pro osoby s přecitlivělou pletí, které by za běžné situace mohly reagovat alergickou reakcí. Existují vědecké důkazy, že některé fermenty laktobacilu pomáhají léčit a předcházet akné a růžovce díky kombinaci ochranného, ​​protizánětlivého a antibakteriálního účinku produkovaného laktobacilem.


Složení:
Aloe Maculata Leaf Extract
Olea Europaea Leafextract [1]
Caulerpa Lentillifera Extract
Alcohol - 0,5% [1]
Olea Europaea (Extra Virgin Olive) Oil [1]
Rhodiola Rosea Root Extract [1]
Saururus Chinensis Leaf/root Extract [1]
Angelica Keiskei Leaf/stem Extract [1]
Dioscorea Opposita Root Extract [1]
Centella Asiatica (Pennywort) Extract [1]
Camellia Sinensis (Green Tea) Powder [1]
Lactobacillus Rice Ferment Filtrate [1]
Lactobacillus/avena Sativa (Oat) Kernel Ferment Filtrate [1]
Lactobacillus Chrysanthemum Sinense Flower Ferment Filtrate [1]
Lactobacillus/nelumbium Speciosum Flower Ferment Filtrate [1]
Lactobacillus Taraxacum Officinale (Dandelion) Rhizome/ Root Ferment Filtrate [1]
Evernia Prunasti (Oakmoss) Absolute
Cetraria Islandica (Icelandic Moss) Extract
Scutellaria Baicalensis Root Extract [2]
Paeonia Suffruticosa Root Extract [2]
Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract [2]
Natto Gum
Xanthan Gum
Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum
Aniba Rosaeodora (Rosewood) Wood Oil
Geranium Maculatum Oil
Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil
D-Limonene
Linalool

1. z kontrolovaného ekologického zemědělství
2. přírodní konzervační činidlo

Formulováno bez parabenů, chemických konzervantů, umělých barviv a vůní, silikonů, minerálních olejů, EDTA a živočišných látek.


Certifikace:
EWG
BDIH
VEGAN
Original Excellent Dermatest

Šetrnost k životnímu prostředí.
Netestováno na zvířatech.
Finanční podpora humanitární organizace NGO Good Neighbors.
Co je psáno, to je dáno?

Na začátku - zcela netradičně - vyzvednu něco, co mě opravdu dostalo...a to ještě než jsem se vůbec touhle "vodičkou" ošplíchla. Běžně téhle "ne-důležitosti" patří poslední odstavec (ještě před "finálním rozhřešením"), protože...protože je to přece jenom balení! Ano, obal... o tom bude řeč.
Tahle značka myslí na vše. Tím myslím opravdu na vše. Málem jsem se rozbrečela (čert ví proč, asi blbý týden v měsíci :-)), když jsem uviděla Braillovo slepecké písmo na krabičce. Tohle je tak úžasné "gesto"! No, hned jsem to musela jít poreferovat babičce (nevidomá od dětství), co že jsem to v tom kosmetickém světě našla za nevídanost. Z téhle krabky prostě srší "láska", nemůžu si pomoct. Celý tento fakt doplňují nejrůznější ochranné známky certifikací a firemní zásady, kterými se daný produkt na obale chlubí. A tohle všechno umocňuje navíc větička "God loves you", která je přiřazena k logu laboratoře Eden. Kdyby nebyl obal papírový, tak řeknu, že je k sežrání... někdo si s ním opravdu vyhrál. Klobouk dolů. Spousta informací, proč koupit...a na pozadí jednoduchý design jemných kytiček v zelené, malé okénko pro nalákání na estetičnost produktu samotného - dva olivové lístky, které si tam jen tak plavou :-)...
A abych nezapomněla, podporují humanitární neziskovou organizaci NGO Good Neighbors. Tedy vlastně vy, zakoupením Whamisa produktů ;-).
Uff, dost bylo opěvování obalu...

Olivovou hydratační mlhu můžete použít k rehydrataci pleti kdykoli během dne, klidně i přes make-up (ten můj, stejné značky, se ani nehnul). Pokud najednou šíleně nenavrstvíte, tak nezanechává lepkavý pocit na kůži. Zkoušela jsem, co má pleť snese, než si bude připadat jako mucho-pracho-lapka :-)... a do čtvrtého stříknutí, poslušně hlásím, dobrý! Pak už to přece jen člověk začíná cítit. Rozprašovač tvoří jemnou mlhu, takže se nebojte, že byste dostali zásah do obličeje jako z masážní sprchové hlavice (či zahradní hadice :-)). V létě jsem ji používala jako svoji jedinou péči po čistění (do tohoto nezapočítávám pleťové masky a peeling). Připadalo mi zbytečné na sebe patlat něco navíc. Dle mého dokáže zastat i funkci Whamisa toneru, a to navíc bez glycerinu, se kterým má moje pleť takový ten "hořko-sladký" vztah. Vůně je zemitá, nevtíravá. POZOR! Jsem milovník zemitých vůní, takže...pro jednoho příliš, pro druhého málo :-). Co na závěr dodat? Pokud se snažíte prokousat letními pařáky v klimatizované místnosti, trávíte dlouhé zimní večery u žhnoucích kamínek... cestujete často letadlem (kór ty dlouhé lety) a Vaše pleť z toho není zrovna dvakrát nadšená.... nebo chcete dát své pleti "jen něco navíc"... zkuste zařadit do Vaší péče nějakou tu hydratační mlhu, třeba zrovna od Whamisa. Věřte, že pocítíte okamžitou úlevu.
*Každá pleť je jedinečná, její přirozené vlastnosti a biologický věk mají na svědomí odlišnou reakci na tentýž produkt -> subjektivní hodnocení, testováno na citlivé, suché pokožce s častým výskytem zanícených pupínků v T-zoně.*
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

© Holka Marnivá

This site uses cookies from Google to deliver its services - Click here for information.

Blog Layout Designed by pipdig