O mně

Ooo můj Bože, zase další exhibicionistka (tzv. blogerka), která nemá nic jiného na práci než vysedávat celé dny u blogger-u a facebook-u :-).
Fotím a natáčím "kanónem" - Canon EOS 760D + 18-55 mm IS STM z www.aaron.cz.
"Osvětluji" Helios BIGLAMP 430 RING z www.oehling.cz.
A všechno to pro Vás sepisuji na mém milovaném Lenovo Z51, s případnými foto-úpravami pomáhá Zoner Photo Studio 18.

Vkročte do kosmetického světa po mém boku :-), ráda Vás provedu..
Neexistuje produkt, který by vyhovoval všem. Riziko "sáhnutí vedle" (a s tímto často spjatý negativní dopad na stav Vaší pleti) můžete minimalizovat tím, že se budete zajímat o složení konkrétního výrobku, vnímat reakce pleti na daný produkt. Časem by takto pro Vás už neměl být žádný problém v obchodě rozeznat produkt, který bude souznit s Vaší pletí od produktu, který si s ní nebude ani za mák rozumět.
My, blogerky, jsme takoví pokusní králíci, kteří pro Vás zkoušejí stále nové a nové výrobky, snaží se Vás navést na tu správnou cestu, protože v dnešním světě je velmi lehké podlehnout marketingovým tahákům (nastraženým slovním a vizuálním návnadám na spotřebitele), které prezentují výrobek jako zázračný/samospásný. Co se týká obalů -> nejsem obalový typ, mám ráda jednoduchost, okázalosti nejsou třeba. Důležité je složení a schopnost dostát svým slibům. K smíchu mi jsou chvástavé/naparáděné reklamy, které velmi připomínají sliby politiků těsně před volbami... vymažeme vrásky, vrátíme Vaši pleť do stavu, v jakém byla před deseti lety... produkt, který dokáže všechno, jej! Neuškodí být tedy trochu skeptický, umět rozlišit, co je konkrétní produkt schopen opravdu nabídnout... a co už je přitaženo za vlasy. Tohoto dosáhnete jen tehdy, když se budete v daném oboru sebevzdělávat. Zkuste si před sebe vytáhnout obal přípravku, který každý den používáte, zapněte google a zahlťte jej dotazy na jednotlivé složky produktu. Najděte si blogerku, která se tomuto tématu věnuje, blogerku, které můžete věřit + která má podobný typ pleti jako Vy. Takové, pro které je - bez udání důvodu - všechno upa super, bombička... takové, z jejichž recenzí člověk nevidí žádné úsilí, jen pár slov nicneříkajících, ty nebudou zřejmě těmi pravými...a že takových, byť sebeznámějších, je! :-).
Nestojím ani na jedné straně barikády ve válce "přírodňáci" vs. "chemici". Připomíná mi to často souboje vegetariánů/veganů/jiného zelenožrouctva a všežravců, kdy se vegetariáni snaží dokázat, že jsou víc lidé než všežravci... a zapřísáhlí masáci se z těch druhých snaží udělat nedochůdčata, která brzy pojdou. Mimochodem, já sama masa nepozřu, mléka nepiji, avšak se nesnažím někomu svoji filozofii vnutit (resp. přístup k sobě jako celku) a postavit ji nad jeho, nýbrž každé tělo si řekne o to svoje, každý člověk se ku své fyzické i duševní spokojenosti dostane jinou cestou. Inu, a tak je to i s tou kosmetikou. Řídím se zdravým rozumem, zkušenostmi, naslouchám své pleti... svému tělu. Věřím v potřebu harmonie těla a duše, od které se odvíjí i to, jak fungují naše orgány -> jak se cítíme, jak vypadáme. Nic víc není třeba.
Kosmetický svět dneška je plný nešvarů. Buďto jsou výrobky (resp. jednotlivé složky výrobku) démonizovány, nebo jsou jim připisovány zázračné účinky.
Jsou látky, které na obličej/pokožku těla nepatří. Látky, které v omezeném časovém úseku/určitém množství/dle instrukcí můžete nechat působit, ale na pleti je neponecháte déle než je třeba. A nakonec látky, které si na pleti můžete nechat klidně celý den bez obav a bude to jen ku prospěchu (samozřejmě s přihlédnutím k Vašemu typu pleti) :-).
Každá pleť je jedinečná, liší se u každého člověka podle přirozených vlastností a biologického věku a podle toho taky reaguje na stejné produkty odlišně -> subjektivní hodnocení, testováno na citlivé, suché pokožce s častým výskytem zanícených pupínků v T-zoně.
Vyhýbám se (po špatných zkušenostech) především těmto složkám: silikonům (v pečující kosmetice -> tj. tam, kde produkt sedí přímo na mé pleti), levným pěnidlům typu SLS (obsaženy v šamponech mi vysušují pokožku, která mě svědí a tvoří se mi lupy), přehnanému množství parabenů (všeobecně neholduji výrobkům, v kterých převládají konzervanty nad účinnými složkami), alkoholu a všepřebíjející parfemaci. Neuznávám/nepoužívám micelární vody s ubohým složením, které jsou navíc firmami prezentované jako nezávadné bez následného opláchnutí z obličeje.

FIRMÁM: V případě zájmu o spolupráci se mě nebojte oslovit (i když si raději vybírám sama - na základě dobrých zkušeností s produkty té konkrétní značky:-)). Než cokoliv odkývám, vždy se zajímám o filozofii firmy/Vámi nabízených a následně mnou prezentovaných značek. Taktéž mě zajímá složení výrobků, jelikož nevidím jediný důvod psát recenzi o produktu, u kterého vím již předem, že z něj "olezu" a "zbytečně" tak zveřejním negativní recenzi (to samé platí i o "falešně" pozitivní recenzi bez vyzkoušení - na to se na mém blogu nehraje). Nedojde tak ke spokojenosti na mé straně... no a na té Vaší už tuplem ne :-).
Žádné komentáře

Okomentovat

© Holka Marnivá

This site uses cookies from Google to deliver its services - Click here for information.

Blog Layout Designed by pipdig