úterý 9. srpna 2016

Cannaderm - mycí emulze Intime

V dnešní době nikdy nevíte, odkud na Vás "vybafne" nějaký ten tampon, vložka, čípek, gel....dění "tam dole" už dávno není tabu - reklamy omílají dokola to samé, ...nabyla jsem alespoň tohoto dojmu, když jsem tak jednou seděla u televize a xkrát film přerušila reklama, aby mě upozornila, že fakt nerozpoznám kvasinku od bakterie...a když si koupím gel XX, tak si mohu oddechnout, protože je to vybije všechny :-). Od určité doby si už vlastně kupuju jen Always :-D - protože, kdo by odolal tomu lákavému: "Ať jsi, kde jsi, klidně spi, i když máš své dny"? :-) Diskuzní fóra a pokecy "mezi námi ženami" jsou toho taky plné.
A jelikož Markéta nesmí zůstat pozadu...a trochu "osvěty" neuškodí... začneme pěkně po "doktorsku" :-).

Intimní oblasti ženy jsou osídleny množstvím mikroorganismů, které jsou v rovnováze díky fyziologickým a chemickým procesům. Vlivem zevních podnětů (počasí, fyzická aktivita, nedostatečná/přehnaná hygiena - i u partnera!!!, špatná strava, nevhodný výběr spodního prádla aj.) může dojít k narušení této rovnováhy a nastává problém. I když se nemusí jednat vysloveně o problém pro lékaře, bývá toto velmi nepříjemné. Za standardních okolností je v těchto partiích kyselé pH, které nepřesahuje hranici 4,5.

Důležité je tedy (kromě nápravy jednoho/či více výše vyjmenovaných spouštěčů problému) používání přípravků, které jsou určeny k použití přímo pro intimní hygienu, Pokud použijete přípravek, který má pH zásadité, prostředí se vychýlí v neprospěch obvyklého kyselého pH a může být usnadněn vznik nemoci, protože dojde ke vniknutí bakterií a vzniku zánětu. Je třeba si uvědomit, že běžná mýdla jsou zásaditá a navíc parfemovaná, což může "tam dole" dráždit. Proto se vyrábí řada speciálních gelů, emulzí či hygienických ubrousků, které jsou určeny vysloveně pro ošetřování intimních oblastí a pomáhají obnovovat původní rovnováhu.

Rovněž je důležité, aby vlivem negativních vnějších podmínek nedošlo k vyhubení vaginální mikroflóry vytvářené koloniemi, tzv. "přátelských bakterií", laktobacilů. Laktobacily vytvářejí kyselé prostředí, v kterém cizí bakterie hynou. Pokud dojde ke snížení počtu laktobacilů, může být usnadněn vznik infekce. Rovněž se negativně může projevovat suchost sliznice v oblasti pochvy, kdy dochází ke svědivosti v této oblasti. 

Na trhu je nespočet přípravků, z kterých můžeme vybírat...ne všechny ale mají složení, nad kterým by se dalo jásat. Nejsem bůhvíjaký ortodoxní přírodňák (nejsem ani tím přírodňákem - prostě si jen vybírám, jaké složce (v jakém zastoupení) v tom konkrétním produktu dám možnost ocitnout se na mém těle :-)), ale občas se mi vlasy ježí hrůzou, když čtu v obchodě složení výrobků, kterými si máme my ženy ošetřovat tak citlivé partie...brrr. Zrovna teď tu mám (resp. jsem vylovila z mamčiny koupelny) jednu lahůdku z dílny Tesco stores - "heřmánkový intimní gel" - heřmánek až na posledním místě, nějaká ta kyselina mléčná uprostřed...no a hlavně Sodium Laureth Sulfate hned po vodě, ať to pění :). Mimo to mě ještě napadlo, kolik žen si zkusilo tyto produkty nanášet na obličej v domnění, že když je to dostatečně citlivé pro "spodní partie", na obličeji to určitě neudělá neplechu. Dlouhodobé používání těchto přípravků jako "odličovačů" a "čističů obličeje" může být pro pleť fatální...vysoké množství sulfátu a obsah kys. mléčné, která má exfoliační účinky a při kontaktu se slunečním zářením, bez každodenního používání ochranného faktoru může způsobovat podráždění pleti a pigmentace...tak, prosím, zanechte experimentování!

Díky výzvě na portále www.blogerky.cz jsem měla možnost otestovat jeden produkt určený k ošetřování/mytí intimních partií u dospělých osob (ano, je určen pro muže i ženy) od značky Cannaderm. Se samotnou značkou mám už nějakou zkušenost (pozitivní), takže jsem věděla předem, že zapojení se do této výzvy litovat rozhodně nebudu.

Cannaderm - Intime NEWCo tvrdí etiketa?
Intime jemná mycí emulze pro ošetřování a mytí intimních partií u dospělých. Přírodní receptura s mírně kyselým pH při dlouhodobé péči upravuje celkový stav sliznice intimních partií a omezuje pocity svědění či pálení. Správná péče o intimní partie přispívá k jejich odolnosti proti zánětům a kvasinkovým infekcím (mykózám).

Bezpečné i pro těhotné a kojící ženy.

Použití: Emulzi naneste rukou nebo pomocí žínky na intimní partie, napěňte a nechte krátce působit. Poté důkladně opláchněte! Vhodné pro intimní hygienu u mužů i žen, také po návštěvách koupaliště, sauny, při léčbě antibiotiky apod.

Certifikáty: CPK - CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Účinné látky: konopný olej, grepová semínka, panthenol

Složení: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Cannabis Sativa Seed Oil, Sodium Chloride, Lanolin, Glyceryl Caprylate, Panthenol, Citrus Grandis Seed Extract, Xanthan Gum, Butyrospermum Parkii Butter, Cannabis Sativa Seed Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Undecylenate, Salvia Triloba Leaf Extract, Foeniculum Vulgare Fruit Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Thymus Vulgaris Oil, Salvia Officinalis Oil, Limonene

Obsah balení a cena: 200 ml za 197 Kč zde (ceny se liší o pár Kč eshop od eshopu)


Co je psáno, to je dáno?
Každá žena čas od času pocítí "tam dole" diskomfort. Štípání, svědění...ne vždy si za to může žena sama, často bývá vina i na straně partnera. Prozatím jsem neměla možnost otestovat přípravek během oněch stavů (musím zaťukat, že se mi tyto problémy poslední dobou vyhýbají). Cannaderm Intime mě potěšil především svým složením - těžko najít podobné u profláklých značek typu Chilly Intima, Lactacyd atp. Palec nahoru si zaslouží taky "bylinková/svěží" vůně této emulze, krásné propojení všech složek...moc se mi líbí ten decentní ocásek vůně hořkosti grepových semínek. Svěží vůně i pocit po použití produktu. Pěnivost není velká, osobně po ní ani nijak netoužím. Pokud máte pocit, že bez pěny to není ono, doporučuji nanést produkt na žínku a napěnit. Při hygieně během "mých dnů" produkt nikde neštípal, slušně zatočil - jako bonus - s pupínky po holení. Jsem zvědavá, jak rychle - v porovnání s konkurencí - si poradí s problémem, až udeří (o jeho účinnosti budu informovat updatem tohoto článku).Drobný dodatek: Balení tohoto produktu je tak trochu retro, nemohu si pomoci :-). Působí zároveň čistým dojmem, vše potřebné je na něm uvedeno...*Každá pleť je jedinečná, liší se u každého člověka podle přirozených vlastností a biologického věku a podle toho taky reaguje na stejné produkty odlišně -> subjektivní hodnocení, testováno na citlivé, suché pokožce s častým výskytem zanícených pupínků v T-zoně.*
SHARE:

2 komentáře

  1. Jestli pomáhá i při pupíncích, tak jde na první místo na mém nákupních seznamu. Přemýšlela jsem nad Idelyn, ale jsem ráda, že existuje i něco přírodnějšího.

    OdpovědětVymazat
  2. To jsem netušila, že vyrábí Cannaderm mycí emulzi na intimní partie. Jejich přípravky jsem už zkoušela a byla jsem s nimi spokojená, tak vyzkouším i tento. Od té doby, co jsem podstoupila labioplastiku na klinice tady se snažím o své intimní partie pečovat ještě líp než předtím :-) .

    OdpovědětVymazat

© Holka Marnivá

This site uses cookies from Google to deliver its services - Click here for information.

Blog Layout Designed by pipdig